Ontdek het vernieuwde station Ede-Wageningen
Na bijna 3 jaar van ontwerp en uitvoering door combinatie EdesPoort is het nieuwe station nu open! Trots dat we hebben bijgedragen aan het indrukwekkende resultaat met onze houten dakconstructie.
De houten sporenkap bestaat uit 23 driehoeken van gelamineerde vuren houten liggers van 27 meter lang, 2 meter hoog en 30 centimeter breed, waarin zich kleinere houten driehoeken bevinden. De sporenkap is voorzien van driehoekige daklichten die willekeurig over de kap zijn geplaatst om daglicht op het perron en in de voetgangerstunnel te laten schijnen. Zelfs deze schijnbaar willekeurig geplaatste daklichten zijn opgebouwd uit kleinere driehoeken, wat het ontwerp van Vakwerk Architecten nog indrukwekkender maakt.
Samen met alle projectpartners is er hard gewerkt om van dit station een station van de toekomst te maken. Een uniek project waar we trots op zijn!
Van Hattum en Blankevoort | VolkerRail | Van Wijnen | Gemeente Ede | ProRail | NS | HESS TIMBER | Vakwerk Architecten | Fotocredits © Stefan Verkerk |











